Unggutta viste seg frem i B-kamp
Med en gjennomsnittsalder på 16,9 år utover i kampen så klarte B-laget å hamle opp med Sarpsborg FK. Det ble seier 3-1.
FFK 2 stilte med sesongens yngste tropp mot SFK mandag kveld. Gjennomsnittsalderen ved start var 17,3 år, og sank til 16,9 år utover i kampen.
Første omgang var jevnspilt. FFK startet med å dominere kampen fullstendig, men SFK kom mer og mer inn i kampen. De lå lavt, kjempet og jobbet hardt.
- Dette, sammen med at vi ikke hadde gode nok ballveier, gjorde at det var en jevn første omgang, selv om vi hadde ballen mest. I pausen justerte vi det offensive mønsteret og ble enige om hvor vi skulle angripe i forhold til deres formasjon, samt å trå til mer i duellene, forteller utviklingsansvarlig Magnus Meling.
I andre omgang ga dette resultater. Etter 10 minutter spilt av 2. omgang tok Anas Farah en kort corner som Sondre Skulbørstad fikk æren av å sette i mål. Scoring nr. 2 kom ikke før 15 min før slutt. Den startet med et fint kombinasjonsspill av guttespillerne Mikael Engsmyhr og Leonit Sefaraj på høyre siden og endte med ett innlegg som Oliver Midtgård (også guttespiller) stanget i mål. 10 minutter senere punkterte Sondre Skulbørstad kampen ved å score sitt andre for dagen. Målet kom etter en overgang.
- Selv om SFK også stilte med et meget ungt lag var det et sterkt resultat for oss og tidvis viste vi gode prestasjoner, påpeker Meling.