Slik spilles de siste 6 serierundene

Mandag ble de siste 6 serierundene trukket, FFK starter hjemme mot Hødd til helga og avslutter borte mot Skeid den 14. november!

Annonse:

Nesten to døgn etter at kampene var ferdige på lørdag har NFF og Amedia endelig klart å trekke terminlisten for de resterende 6 serierundene.

Alle kampene er satt til lørdager, men klubbene kan bli enige om å flytte kamptidspunkter. FFK sine 6 kamper ser foreløpig slik ut:

Runde 14: 10/11. oktober FFK - Hødd
Runde 15: 17/18. oktober Tromsdalen - FFK
Runde 16: 24/25. oktober FFK - Brattvåg
Runde 17: 31. oktober Kvik Halden - FFK
Runde 18: 7/8. november FFK - Alta
Runde 19: 14. november Skeid - FFK

Informasjon om de siste serierundene
Klubbene tar med alle poeng og målscore til kommende kamper i sluttspillet.
Alle kort fra runde 1-13 nulles ut. I runde 14-19 får man karantene etter 2 gule kort og deretter for nye 2 gule kort.

Publikum
Regjeringen og helsemyndighetene har åpnet opp for inntil 600 tilskuere fra og med 12. oktober. Det betyr at første kamp mot Hødd går med de vanlige 200 tilskuerne. 

De to siste hjemmekampene vil naturligvis FFK benytte seg av muligheten for 600 tilskuere og det vil fortsatte være slik at sesongkortholdere trekkes ut til kampene basert på samme prinsipper som til nå. Vi forsøker etter beste evne å jevne ut antall ganger hver plass (ikke person) trekkes ut totalt for hele sesongen. 

Annonse fra Eliteserien: