Sikte må fininnstilles før serieåpningen
FFK tok imot Arendal til generalprøve på Stadion, men på tross av en rekke store sjanser var det effektive gjester som stjal med seg en seier hjem til Sørlandet.
Totaldominans før pause
Fabian Ness fikk servert 1-0 etter en forsvarsfeil allerede før tilskuerne hadde satt seg på Fredrikstad Stadion, men etter det var det fullstendig overkjøring fra et sprudlende FFK-lag den første omgangen.
En drøss med målsjanser, spill mot et mål og et herlig press-spill var gjennomgangsmelodien for omgangen.
Etter en rekke store muligheter fikk til slutt Anas Farah hull på byllen. Både før og etter målet hadde Sellin, Mæland, Lekaj, Falk Larsen og Begby store muligheter som dessverre ikke endte i nota.
En flott omgang av hjemmelaget som burde vært i klar ledelse ved halvtid.
Skuffende 2.omgang
2. omgang startet med en enorm mulighet for Sellin etter en herlig pasning fra Mads Nielsen. Alene med keeper dro Sellin seg pent forbi, men isteden for å treffe det åpne målet så ble det stang ut.
Der 1. omgang var full av intensitet og et hjemmelag som ikke lot gjestene få puste, så ble 2. omgang noe helt annet.
En omgang preget av svært mange brudd i spillet, med ballen mye oftere ute av spill enn i, ble det lite rytme på begge lag.
Etter 41 hendelsesløse minutter fikk Arendal en mulighet ut av ingenting etter en ny feilberegning i forsvar, alene med Håvar Jenssen gjør Rasmus Lynge Christensen ingen feil og avgjør kampen med en god avslutning.
Mye bra - nok en gang
Det positive å ta med seg er naturligvis en meget sterk 1. omgang, som burde gitt mange mål. I tillegg skaper ikke Arendal en eneste mulighet med unntak av de to anledningene som ender i mål. Begge målene må også anses som gavepakker, og det skal vi klare å luke bort til seriespillet.
Inkludert kampen i dag har vi spilt en rekke meget gode kamper mot motstandere som enten er ansett som blant de beste i divisjonen, eller spiller på nivået over i Raufoss, Ull/Kisa, Mjøndalen og Arendal.
Prestasjonene de siste ukene er det lite å si på, og den neste uken skal brukes til å fininnstille sikte slik at tilsvarende prestasjoner gir komfortable seire!
Serieåpning neste - #PublikumsKampen
Neste helg er det serieåpning, allerede er over 2500 billetter revet vekk, men vi har fortsatt 3700 billetter igjen til målet - Nemlig å slå Sarpsborg 08 sin nye publikumsrekord på 6150.
Det klarer vi med alle mann til pumpene!
Kjøp billetter til #PublikumsKampen her!
Kampfakta
FFK - Arendal 1-2 (1-1)
Fredrikstad Stadion
285 tilskuere
Håvar Jenssen
Filip Westgaard (Håvard Åsheim 45 min.)
Mads Nielsen
Mislav Leko (Tomas Lopez Borgersen 60 min.)
Ludvig Begby
Anas Farah (Oscar Lopez Borgersen 66 min.)
Eirik Mæland
Thomas Rekdal (Leo Olsen 74 min.)
Rocky Lekaj (Youssef Chaib 74 min.)
Rino Falk Larsen (Tim Nilsen 45 min.)
Kjell Rune Sellin
Foto: Joakim Berger