Poengdeling for rekrutt

På 3 dager har rekruttlaget spilt 2 kamper i 4. divisjon denne uken, det unge laget har ikke lenger full pott, men henger med i teten.

Annonse:

Denne uken har rekruttlaget spilt to kamper allerede.
Mandag ble det et kjedelig 3-2 tap mot SFK, i en kamp FFK2 ledet 2-0 tidlig og burde hatt en enda større ledelse ved pause. Begge målene ble satt inn av Alexander Zoulakis.
I 2. omgang kom SFK bedre med, og var ajour etter 60 minutter. På overtid kontret hjemmelaget inn 3-2 etter at FFK hadde forsøkt å sikre seieren på en dødball. 
Jarkko Lahdenmäki, Shola Akinyemi og Joona Veteli var med fra a-laget og spilte henholdsvis 45, 45 og 60 minutter. 

Onsdag var det ny kamp, da på hjemmebane med Borgar som gjester.
Borgar har startet sesongen uten tap, og lå på tabelltopp før oppgjøret.
Laget fra Årum tok ledelsen etter en drøy halvtime ved et selvmål, men denne gangen var det vi som skulle få kjempet til oss et poeng på overtid når Tomas Borgersen satt inn 1-1 helt på tampen og sikret poengdeling.
Denne kampen ble spilt med rent juniorlag.

- Guttene viste en fantastisk innsats mot Borgar. De spilte klokt, hindrer at Borgar fikk overganger og i tillegg produserte de flere gode angrep. En kamp vi burde ha vunnet. Forteller Utviklingsansvarlig i FFK, Magnus Meling.

Etter 5 av 26 serierunder ligger FFK2 på en 4. plass, 3 poeng bak serieleder Selbak. Den andre store opprykksfavoritten, Råde, ligger på 2. plass med 12 poeng, mens onsdagens motstander, Borgar, ligger plassen foran FFK2 med 11 poeng.

Neste kamp for rekruttene er mandag 15. mai. Da er det et annet rekruttlag som står på motsatt banehalvdel når vi møter Kvik Halden2 på Halden stadion. 

Annonse fra Eliteserien: