På tide å strikke skjerf igjen!

I fjor ble det hengt opp 600 skjerf i Fredrikstad sentrum av Kirkens Bymisjon med litt hjelp fra bl.a. FFK og Plankehaugen, nå gleder vi oss til en ny runde denne høsten!

Annonse:

Ny rekord igjen?
I Østfold oppnådde Kirkens Bymisjon rekordstore 1.200 skjerf i 2017, FFK og Plankehaugen var en del av dette og bidro med ca. 200 skjerf av totalt ca. 600 i Fredrikstad.
I fjor lærte blant andre Ludvig Begby seg å strikke, og man skal ikke se bort fra at en og annen FFK-spiller lærer en ny ferdighet også denne høsten!

Kirkens Bymisjon håper på minst det samme antallet i år, men det blir litt kortere tid i strikkedugnadene fordi dette skal innlemmes i oppkjøringen til NRKs TV-aksjon «Mindre Alene Sammen» til Kirkens Bymisjon.

Skjerfene henges opp i Fredrikstad sentrum grytidlig tirsdag den 16. oktober, altså litt tidligere enn vanlig.

Utdeling av garn!
Utdeling av garn blir onsdag 29. august fra 15:00 til 17:00 i klubbhuset på Stadion.
Da kan de som ønsker ta med deg garnet til Fredrikstad Kino for strikkekino klokka 18:00!

Innlevering av ferdige skjerf er senest mandag 15. oktober, skjerfene kan du levere enten på Fredrikstad Stadion eller Kirkens Bymisjon sine lokaler ved Litteraturhuset på Brygga.

Takk til alle som vil bidra!

Annonse fra Eliteserien: