Ny langtidskontrakt: - Rett sted for meg å være
FFK og U21-landslagskeeper Martin Børsheim har signert under på en ny langtidsavtale med klubben.
I fjor sommer ble Martin Børsheim kastet inn i det da han ble hentet fra Brann til Fredrikstad FK. Etter å knapt ha rukket å hilse på sine nye lagkamerater voktet han buret i E-cupkampene mot FC Midtjylland og Crystal Palace.
.jpg)
Siden har han imponert stort mellom våre stenger, og selv sier han at han har funnet seg godt til rette i Fredrikstad. Så godt til rette at han nå forlenger kontrakten med klubben med to år.
- Jeg har kommet godt til rette i klubben og byen, og er helt sikker på at dette er riktig sted for meg å være for å utvikle meg enda mer, sier U21-landslagskeeperen.
Børsheim har siden ankomsten i fjor sommer stått 28 kamper for oss. På den korte tiden i klubben føler han på en sterk tilknytting til klubb og by.
- Jeg trives veldig godt med Samuel Dirscher og keeperteamet, og jeg føler en sterk tilknytting til klubben og byen.

- Kan ta ytterligere steg
Sportssjef Anders Jensen skryter av hvordan Børsheim har utviklet seg siden han ankom klubben, og er glad for å ha signert ny kontrakt med keeperen.
- Martin ble kastet inn i Europa-kampene i fjor, og viste seg tilliten verdig. Han har spilt på seg fint med erfaring i Eliteserien og utviklet seg godt, sier Jensen og fortsetter:
- Vi tror Martin, som stadig er U21-landslagskeeper, kan ta ytterligere steg hos oss sammen med vårt keeperteam. Vi er derfor veldig glade for at Martin også ønsket og knytte seg til klubben med ytterligere to år.