Ny kamp på Marbella

Tirsdag ettermiddag er det klart for kamp nummer to på Marbella, den siste før hjemreise onsdag. Motstander er Kongsvinger.

Annonse:

Andre møte i 2023
Kongsvinger har vi allerede møtt i 2023, den gang på Gjemselund, hvor FFK kom best fra det med en 2-0 seier på det kalde kunstgresset. Nå er det varmegrader og gress som gjelder. 

Kongsvinger hadde en strålende høstsesong i 2022 og avanserte opp på en 6. plass på tabellen, deretter tok de seg hele veien gjennom OBOS-kvalifiseringen, før det var stopp mot Sandefjord i play off til Eliteserien. I vinter har laget fra de dype skoger spilt 4 treningskamper FFK (0-2), Gjøvik/Lyn (0-0), Strømsgodset (2-2) og nå sist Mjøndalen (1-2) på lørdag. 

I lørdagens kamp mot Mjøndalen rullerte trener Vegard Hansen mye på laget, og det vil nok være et mer tilnærmet førstelag som venter FFK på tirsdag. Omtrent som på Gjemselund for 3 uker siden. 

KJØP SESONGKORT HER!

Samme kamptropp
FFK sin kamp mot HamKam på lørdag var jevnspilt. Laget fra Hamar trakk det lengste strået og vant med 1-0, selv om FFK hadde flere gode muligheter til å få ballen i nettet. Den gang manglet Kjelsrud Johansen, Hendriksson, Bjartalid, Kingsley, Aukland og Åsheim. Sistnevnte kan være aktuell til kamp i morgen, mens de øvrige er uaktuelle. Heller ikke Tarik Mkrakovic er med tirsdag etter at han skadet seg mot HamKam, i den tredje omgangen, som FFK sine ungguttter for øvrig vant med 3-1.

Kampen går på Estepona Football Center, kampstart er 16:00. Kampen vises på Fredriksstad Blad, Direktesport og TV2 Play.  

KJØP SESONGKORT HER!

Foto: Pedro Lemos

Annonse fra Eliteserien: