Lånet avbrytes – klar for ny klubb

Jonathan Norbye har vært på lån hos oss fra RB Leipzig. Nå avbrytes lånet, og Norbye er klar for en ny norsk klubb.

Annonse:

31. mars ble det klart at den unge midtstopperen Jonathan Norbye kom på lån til FFK fra tyske RB Leipzig. Nå reiser 19-åringen videre til OBOS-ligaen.

Jonathan i aksjon for RB Leipzig.
Jonathan i aksjon for RB Leipzig.

9 kamper

Etter overgangen har det totalt blitt 9 kamper for Jonathan i rødhvit. Fem av dem fra start, men etter trenerbyttet på slutten av våren har det blitt mindre spilletid, og partene har nå funnet en fornuftig løsning.

- Vi har fått et godt inntrykk av Jonathan den lille tiden han var her. Han er en lovende midtstopper med flere gode kvaliteter, forteller sportssjef Anders Jensen og fortsetter:

- Etter overgangen i vår har spilletiden gradvis blitt mindre, og vi har nå kommet frem til en løsning som passer alle parter.

Jonathan Norbye blir i Haugesund lagkamerat med tidligere FFK-spiller Stian Stray Molde. (Photo: Mathias Bergeld / BILDBYRÅN)
Jonathan Norbye blir i Haugesund lagkamerat med tidligere FFK-spiller Stian Stray Molde. (Photo: Mathias Bergeld / BILDBYRÅN)

Det er Haugesund i OBOS-ligaen som blir 19-åringen sin neste klubb. Der skal han jakte opprykk til Eliteserien sammen med blant andre tidligere FFK-spiller Stian Stray Molde.

- Vi ønsker Jonathan lykke til i Haugesund, avslutter Jensen.

Annonse fra Eliteserien: