
Kjøper U21-landslagskeeper: - Styrker oss
Norges U21-landslagskeeper, Martin Børsheim, er klar for FFK. (Foto: Bildbyrån)
Bergenseren Martin Børsheim er FFKs nye keeper. Børsheim har gått gradene i SK Brann, og har tett på 50 kamper for deres rekruttlag i 2. divisjon, i tillegg til et par cupkamper for A-laget.
Nå bytter 20-åringen, med 19 U-landslagskamper for Norge, ut Bergen med Fredrikstad. Hos oss i Plankebyen har han signert under på en avtale som strekker seg ut 2029-sesongen.
- Med en uforutsett skade på Valdemar Birksø var det viktig for oss å utvide keeperteamet. Vi er veldig glade for å få Martin på plass etter en god prosess med Brann, forteller sportssjef Anders Jensen.
Stort keepertalent
Børsheim er ansett som et stort keepertalent i landet, og den 194cm høye keeperen får skryt for sin fysikk, sine tekniske egenskaper og profesjonelle holdning.
- Martin er en moderne keepertype som har representert Norge på U21 landslag senest i mars, sier Jensen.
I Bergen har keepertalentet vært andrevalget bak landslagskeeper Mathias Dyngeland, og spilt sine kamper for Brann 2, i tillegg til landslagsoppdrag.

I 2025 har han stått to kamper for U21-landslaget, og holdt nullen i begge. Han har også spilt to NM-kamper for Brann i år, og også i disse holdt han nullen. I fjor ble han den store helten da han reddet straffesparket som sikret deltakelse i U20-VM som spilles senere i høst.
Klar til torsdag
Børsheim ankom Fredrikstad sent tirsdag kveld og fikk unnagjort det nødvendige papirarbeidet, som gjør han til FFK-spiller ut 2029, senere samme kveld. Nå er han klar for å bidra allerede i UEL Q3-kampen mot Midtjylland som spilles torsdag klokken 18:00.
- Vi er glade for at Martin kommer inn og styrker oss både kortsiktig og langsiktig, avslutter Anders Jensen.