Kampdag: Tilbake på Stadion

Klokken 14:00 møter vi Kåffa på Stadion, i det som blir det nye kunstgressets dåp. (Foto: Qwerty AS)

Annonse:

Fredrikstad Stadion er igjen klar til bruk, og i ettermiddag skal den nye kunstgressmatta for første gang tas i bruk.

Vi møter KFUM Oslo til treningskamp, i den første av tre strake treningskamper på hjemmebane før serien starter opp i slutten av mars.

For første gang siden seriekampen mot HamKam i fjor skal vi spille på Stadion. (Foto: Thomas Andersen / NTB)
For første gang siden seriekampen mot HamKam i fjor skal vi spille på Stadion. (Foto: Thomas Andersen / NTB)

Inngang 2 åpen

Alle sesongkortholdere får gratis inngang til denne kampen, men vi kommer kun til å åpne inngang 2 og praktisere «free seating» på nedre del av Værste-tribunen.

Har du ikke sesongkort kan du kjøpe billett gjennom TicketCo, eller vippse ved ankomst på kampdag. Enkeltbilletter koster 100,- for voksne og 50,- for de som er 16 år eller yngre.

KJØP SESONGKORT HER

Få billettene rett inn i FFK+:

  • Åpne appen FFK+, eller last ned den ned. Den er tilgjengelig for gratis nedlastning i App Store og Google Play.
  • Opprett bruker og registrer deg med samme e-post og telefonnummer som du brukte ved kjøp av sesongkort. (e-posten må verifiseres/bekreftes).
  • Gå til fanen «Profil» og se dine billetter.

To av tre mot Kåffa i 2024

Vi møtte KFUM til tre tellende kamper i fjor. Først slo vi dem overbevisende 4-1 på Ekeberg, mens det på Stadion i Eliteserien endte med poengdeling og 0-0 mellom oss.

KFUM var også motstander i semifinalen i NM, og etter 120 dramatiske minutter, pluss straffekonk, kunne Fredrikstad Stadion slippe jubelen løs over sikret finalebillett.

Tre uker til seriestart

I dag er det nøyaktig tre uker til det skal spilles om poeng igjen. Vi møter Brann i serieåpningen, og kampen spilles på Fredrikstad Stadion.

Det kommer til å koke på tribunen i mange av Eliteseriekampene i år, og skal du være garantert billett til de mest populære kampene er det sesongkort som er tingen. Med om lag 10 000 sesongkort til salgs, er allerede halve stadion solgt ut. Med samarbeidspartnere, frivillige, ansatte osv. er det solgt godt over 5000 sesongkort, noe som er 1000 flere enn i fjor.

KJØP SESONGKORT

Annonse fra Eliteserien: