
Kampdag: Store stjerner venter i årets andre test
Vi er noen få timer unna årets andre treningskamp, og det er MLS-laget Toronto FC som vi skal opp mot. (Foto: Qwerty AS)
Klokken 15:00 er det avspark på La Quinta i Marbella. På motsatt banehalvdel står et Toronto FC med flere store stjerner.
.jpg)
Årets andre
Møtet med Toronto blir årets andre kamp for FFK, etter at vi forrige helg startet treningskampene med et 2-0-tap borte mot danske Brøndby.
Se recap fra Brøndby-kampen i FFK+
Hovedtrener Andreas Hagen forteller at han ser frem til ny kamp, og at han forventer å se et FFK-lag som både utvikler seg fra forrige kamp og holder intensiteten høy gjennom hele kampen.
Italienske europamestere
Dagens motstander har noen store stjerner i stallen, i tillegg til tidligere Newcastle-spiller Matty Longstaff er den italienske duoen Lorenzo Insigne og Federico Bernardeschi i troppen til kanadierne.
Både Insigne og Bernardeschi var på banen da Italia slo England i EM-finalen 2020. Insigne startet kampen, mens Bernardeschi kom inn som innbytter og scorte i straffekonkurransen.
Insigne er en helt i Napoli, der han har spilt over 300 kamper og scoret nesten 100 mål. Bernardeschi har vunnet Seria A med Juventus tre ganger.

4 x 30
Dagens kamp spilles i et annet format enn hva som er vanlig. Vi skal spille fire omganger á 30 minutter hver. Andreas Hagen kan røpe at vi sannsynligvis vil spille med to ellevere, og begge skal spille en time, altså to omganger hver.