God hjemmekamp igjen
FFK skulle følge opp to gode kamper mot Kjelsås og Kvik Halden da Senja kom på besøk til plankebyen. Etter en litt trå start ble det til slutt en godt gjennomført kamp av guttane!
Søndag ettermiddag gjestet FK Senja Stadion. Laget fra nord hadde spilt flere gode kamper i den spesielle 2020-sesongen, men fått dårlig betalt i poeng på de 6 første mulighetene. FFK på sin side stod med 6 strake seire og full pott så langt. Søndag skulle gode kamper mot Kjelsås og Kvik Halden følges opp, det klarte guttane med stil.
Ny cornerscoring
Omgangen startet uten de helt store sjansene og to lag som brukte litt tid på å finne rytmen. Gjestene fra Senja hadde en god mulighet etter kvarteret hvor Mads Nielsen var inne på strek og klarerte. FFK gikk nesten rett i angrep etter det og fikk sin første avslutning på mål, men heller ikke rødbuksene fant veien til målet.
Utover i omgangen ble det mer og mer FFK og etter 23 minutter satt den når Henrik Kjelsrud Johansen dukket opp på bakerste stolpe og hamret inn 1-0 etter en god corner fra Thomas Drage. Herfra begynte FFK-maskineriet å male på og skapte flere gode sjanser.
Anas Farah var nærmest med et stolpeskudd når han ble elegant vippet gjennom av Kjelsrud, skuddet tok han på hele volley, men centimeterne var ikke på ungguttens side.
Etter 45 minutters spill, akkurat i det himmelen åpnet seg med både reg, lyn og torden, fosset Bacca inn bak Senja-forsvaret og ble klippet ned. Straffen tok Nicolay Solberg seg av og satt sikkert inn 2-0.
5 mål igjen!
Til pause foretok trenerteamet ett bytte. Ut gikk Alexander Zoulakis, inn kom Hasan Duman. Han skulle gjøre seg bemerket med en gang. 54 minutter var spilt da Duman ut for å ta hjørnespark, det tok han like greit med feil fot. Svingen var ypperlig og Aypub Aleesami kunne sette sitt første mål for FFK.
FFK fortsatte å være aggressive og offensive gjennom hele andre omgang og skapte mange gode muligheter. I tur og orden kom det inn et arsenal av angrepsspillere med Maikel Nieves, Riki Alba, Kasander Getz og Love Reuterswärd. De var med på å sette et par ekstra kasser.
4-0 kom etter en strålende pasning av Maikel Nieves til et strålende løp fra dagens høyreback Stian Stray Molde. Alene med keeper trillet visekapteinen ballen i hjørnet.
Det skulle også bli 5 mål denne runden. Riki Alba dro i bakrom på en kontring, han spilte Love Reuterswärd alene med keeper. Første avslutninge stopper målvakten, men returen satt lynvingen inn i åpen kasse.
Det ble også siste mål for kvelden - God prestasjon av guttane som kan ta fatt på en ny treningsuke med sekken full av selvtillit.
Eidsvold Turn neste!
Runde 8 av årets totalt 19 serierunder er for vår del bortekamp mot et av overraskelseslagene i årets sesong. Eidsvold Turn har startet sesongen sterkt og blir en vanskelig nøtt på Myhrer stadion kommende lørdag.