Flint blir FFK2s motstander i opprykkskvalifiseringen

FFK 2 har allerede sikret seriemesterskapet i 4. divisjon. Torsdag kveld ble det klart at Flint fra Tønsberg blir motstander i kampen om opprykk til 3. divisjon. (Foto: 42. yard)

Annonse:

Våre rekrutter har levert en imponerende sesong og sikret seriemesterskapet med god margin. Nå gjenstår to seriekamper før oppmerksomheten rettes mot opprykkskvalifiseringen.

– Guttene har levert en imponerende sesong i 4. divisjon. Nå handler det om å bruke de to siste seriekampene godt, slik at vi er best mulig forberedt når opprykkskvalifiseringen starter, sier utviklingsleder Anders Pilskog.

Anders Pilskog skryter av rekruttene som har levert en god sesong. Nå gjelder det å avslutte den like sterkt.
Anders Pilskog skryter av rekruttene som har levert en god sesong. Nå gjelder det å avslutte den like sterkt.

Torsdag kveld ble det klart at Flint sikret seriemesterskapet i 4. divisjon Vestfold. Tønsberg-laget har gått ubeseiret gjennom sesongen og endte to poeng foran Larvik Turn.

Dermed møtes de to avdelingsvinnerne til et dobbeltoppgjør om én plass i Norsk Tipping-ligaen neste sesong.

– Vi vet fra tidligere år hvor krevende det er å rykke opp fra 4. divisjon. Flint er et godt lag som har levert sterkt i seriespillet, og de har også spilt jevnt mot eliteseriemotstand i cupen. Det blir ingen enkel oppgave, og vi må være på vårt aller beste dersom vi skal klare å rykke opp, understreker Pilskog.

Første oppgjør er foreløpig satt opp i Tønsberg tirsdag 3. november, mens returoppgjøret etter planen spilles på Fredrikstad Stadion tirsdag 10. november.

Returoppgjøret kan imidlertid bli flyttet som følge av eventuelle landslagsuttak blant våre spillere. Vi kommer tilbake med mer informasjon om kampdato og tidspunkt i løpet av neste uke.

Før den tid skal våre rekrutter avslutte seriespillet med hjemmekamper mot Borgen og Moss 2.

Annonse fra Eliteserien: