Fin seier for rekruttlaget mot Sprint/Jeløy
FFK beseiret serieleder Sprint/Jeløy hjemme på Stadion og tok med det poeng nummer 19 av de siste 21 mulige.
Med en fin skadesituasjon på a-laget så startet FFK med 11 spillere fra a-stallen mot Sprint/Jeløy lørdag.
Fortsatt var det en kamptropp på 18 mann med hele 11 som holder junioralder.
Fra start var følgende 11 på banen:
Aleksander Karstensen, Leo Olsen, Mislav Leko, Mikko Viitikko, Leo Getz, Youssef Chaib, Oscar Lopez, Joona Veteli, Anas Farah, Kjell Rune Sellin og Andreas Aalbu.
God førsteomgang
FFK hadde en fin førsteomgang på Fredrikstad Stadion. Hjemmelaget førte det meste av spillet og skapte en rekke gode muligheter. Antall cornere som Youssef Chaib var ute ved flagget og var det nok få som klarte å holde telling på.
Allikevel tok det hele 45 minutter før de røde og hvite fikk hull på byllen. Med en av omgangens siste spark på ballen satt Kjell Rune Sellin inn en meget fortjent ledelse for FFK.
Sellin viste med det at scoringsformen fra før sommerpausen er holdt vedlike gjennom ferien.
Måtte vente på avgjørelsen
Andre omgang startet med enda større overtak for hjemmelaget med en beleiring av Sprint/Jeløy sin 16 meter.
Spesielt Chaib var nærme flere ganger, i tillegg var han også i denne omgangen veldig ofte nede ved flagget for å slå cornere.
Bortelaget kjempet heroisk og hadde noen farlige situasjoner de også, ofte etter kontringer, men det ble aldri de helt store scoringsmulighetene.
Sellin, Veteli og Olsen gikk i tur og orden ut i andre omgang. Inn kom ungguttene Vestby, Stokke og Hermansen.
Den mest pussige situasjonen var når Hermansen erstattet Getz, men minuttet etterpå måtte Olsen gi seg og da var det Getz som kom inn igjen. Kun en liten pust i bakken for Getz der altså.
Etter en litt roligere periode midt i omgangen var det igjen store muligheter for FFK til å drepe kampen med 10 minutter igjen på klokka, men ingen klarte å få satt ballen i mål. Også helt på slutten av kampen fikk hjemmelaget store muligheter etter hvert som Sprint/Jeløy gamblet mer og mer fremover for å få med seg ett poeng.
Godt ut i overtiden holdt hjemmelaget pusten når litt dårlig kommunikasjon i de bakre rekker nesten forærte bortelaget en scoring, men heldigvis ble ballen klarert til slutt.
Med veldig mange spillere oppe i jakt på utligning straffet det seg for Sprint/Jeløy når Vestby og Chaib kontret inn 2-0, noe som også ble siste spark på ballen.
En ganske god kamp av FFK mot et hardtkjempende Sprint/Jeløy som stod lenge i mot og holdt spenningen i kampen helt inn.
God form!
Dermed fortsetter storformen til FFK2 som nå har vunnet 6 seire og 1 uavgjort på de 7 siste kampene, med en pen målforskjell på 26-2.
Neste kamp i 4. divisjon er mot Sparta Sarpsborg om en drøy uke, mens neste hjemmekamp blir av det meget viktige slaget når opprykksjagende S08-2 kommer til Fredrikstad Stadion.
Velkommen på Fredrikstad Stadion også i morgen når a-laget møter Lørenskog til dyst i treningskamp.
Kampstart 18:00!