Endelig hjemme igjen – Rosenborg gjester Stadion

Etter tre strake bortekamper er vi endelig tilbake på Fredrikstad Stadion! Lørdag klokken 16.00 kommer Rosenborg på besøk, og vi er klare for å kjempe om tre viktige poeng foran egne supportere.

Annonse:

Det har gått nesten tre uker siden vi sist spilte foran vårt eget publikum. Siden den gang har vi vært på tur til Stavanger, Molde og Trondheim, men lørdag er ventetiden over når Rosenborg gjester Stadion til den 25. serierunden i Eliteserien.

Vi kommer fra en oppløftende 5–2-seier over Ranheim i Norgesmesterskapet onsdag kveld. Benjamin Faraas scoret to ganger, mens Daniel Eid, Henrik Skogvold og Gabriel Wesseh også fant nettmaskene. Seieren sendte oss videre til fjerde runde og ga en solid opptur etter to tøffe bortekamper i serien.

Gabriel Wesseh scoret det siste målet av totalt fem scoringer mot Ranheim. (Foto: Jan Langhaug / NTB)
Gabriel Wesseh scoret det siste målet av totalt fem scoringer mot Ranheim. (Foto: Jan Langhaug / NTB)

Nå jakter vi en ny seier – denne gangen på hjemmebane!

Et Rosenborg-lag i god form

Lørdagens gjester har hatt en sterk periode i Eliteserien og ligger på fjerdeplass med 40 poeng etter 24 kamper. Trønderne kommer fra to strake 3–0-seirer mot Sarpsborg 08 og HamKam.

Selv ligger vi på 11. plass med 29 poeng, og med seks serierunder igjen er hvert eneste poeng viktig.

Da lagene møttes på Lerkendal i juli, endte det med 4–0-seier til Rosenborg. Lørdag får vi muligheten til å slå tilbake foran vårt eget publikum!

Det ble tøft da vi møtte Rosenborg i sommer, i morgen går vi for revansje. (Foto: Ole Martin Wold / NTB)
Det ble tøft da vi møtte Rosenborg i sommer, i morgen går vi for revansje. (Foto: Ole Martin Wold / NTB)

Et spesielt møte – 20 år senere

Oppgjøret mot Rosenborg har også en helt spesiell historisk ramme.

Den 5. november 2006 var nettopp Rosenborg motstander da vi spilte vår aller siste kamp på gamle Fredrikstad Stadion. Foran 10 500 tilskuere endte oppgjøret 1–1, etter at Øyvind Hoås utlignet i andre omgang.

Etter kampen tok spillere og supportere et følelsesladet farvel med vårt gamle hjem, blant annet gjennom sangen «Gamle venn».

Det er nesten nøyaktig 20 år siden vi tok farvel med Gamle Stadion, etter en kamp mot Rosenborg - da er det passende å møte Rosenborg for å markere 20 år. (Foto: Erlend Aas / NTB)
Det er nesten nøyaktig 20 år siden vi tok farvel med Gamle Stadion, etter en kamp mot Rosenborg - da er det passende å møte Rosenborg for å markere 20 år. (Foto: Erlend Aas / NTB)

Nesten på dagen 20 år senere møtes de to klubbene igjen i Fredrikstad. I pausen markerer vi jubileet med en relansering av «Gamle venn».

Vi sees på Stadion!

Det er endelig duket for hjemmekamp igjen, og vi gleder oss til å samle den rødhvite familien på Fredrikstad Stadion.

Med Rosenborg på motsatt banehalvdel, tre viktige poeng i potten og en spesiell historisk ramme ligger alt til rette for en flott fotballørdag i Plankebyen. Vi håper flest mulig tar turen og blir med på å løfte guttane frem fra tribunen!

FFK – Rosenborg
Lørdag 31. oktober klokken 16.00
Fredrikstad Stadion

KJØP BILLETT

Annonse fra Eliteserien: