Bylag J12 spilte kamp for første gang!

I helgen spilte Bylag Jenter 12 år sin første kamp, den første av mange kamper hvor jenter spiller i FFK-drakt!

Annonse:

Bylag Jenter 12 år har kun hatt 4 treninger så langt, men prestasjonene i helgens to kamper viser at det jobbes godt med jentene blant byens breddeklubber. 
Bylaget består av en meget treningsvillig gruppe som jobber hardt for å utvikle seg videre.

I første kamp møtte FFK-Jentene et godt og hardtarbeidende Høland IUL som går for å være et sterkt lag. FFK hadde mye av banespillet fra start med flott pasningsspill og flere gode kombinasjoner uten å klare å omsette sjansene til mål. Høland IUL var farlig frempå ved flere anledninger, men FFK-jentene var raskt oppe i press og var tøffe i gjennvinningsfasen. Midtveis fikk jentene lønn for strevet og satte inn dagens første mål etter gode kombinasjoner utenfor 16 meteren, og 5 minutter etterpå doblet de ledelsen til 2-0 som stod kampen ut.

I andre kamp stod Gjelleråsen IF på motsatt banehalvdel. Gjelleråsen IF driver godt på jentesiden og har mange lag i alle årsklasser. Til denne kampen valgte hovedtrener Joachim Stang å rullere litt på posisjonene for å få en tydeligere oversikt over den ferske spillergruppa. FFK-jentene hadde også i denne kampen det meste av banespillet, selv om Gjelleråsen var på flere farlige visitter og hadde frispark i gode posisjoner. På nytt gjorde både keeper og forsvaret en meget god jobb bak, samt at vi på nytt viste gode kombinasjoner på midtbanen og fremover. Når dommeren blåste i fløyta stod det 3-0 på resultattavla til FFK-jentene.

- Vi kan se tilbake på en fin lørdag i Oslo med 2 seire, 5 mål og null baklengs. Nå venter Vålerenga-jentene i neste treningskamp, der vi forventer tøffere motstand for våre yngste FFK-jenter, sier lagleder Tor-Arne Borg.

Annonse fra Eliteserien: