En historisk dag for klubbens ungdomsavdeling!
Det var en historisk dag i klubbens ungdomsavdeling da jentene og guttene for første gang skal delta på felles cup i Sverige.
Energisk og klar spillergruppe
Dette bildet viser en historisk gjeng og begivenhet. For første gang i klubbens 120 års historie skal både jentene og guttene delta på felles cup til Sverige. Gothia Cup i Gøteborg avholdes i perioden 16-22 juli, og det var søndag formiddag en energisk gjeng som stod klare for å dra til Gøteborg i felles buss fra Fredrikstad Stadion.
Guttene skal delta i 17 års klassen i Puma Trophy og vil allerede i gruppespillet møte meget god motstand. I tillegg til de svenske lagene IF Elfsborg og Landskrona BoIS, skal de også møte det velkjente akademi-laget fra Ghana, Right to Dream.
Jentene skal delta i 16 års klassen og skal i gruppespillet møte islandske Volsungur og de svenske lagene Mölnlycke IF, Älvsjö AIK og Vendelsö IK.
Vi ønsker klubbens jenter og gutter lykke til i Gøteborg kommende uke som gode ambassadører for Fredrikstad Fotballklubb!