- Surt tap
09.07.2012 - 21:46 ( Sist oppdatert 09.07.2012 - 22:10 ) - Olav Alexander Lorentzen
Trond Amundsen var en slagen mann etter nedturen mot Lillestrøm.
Hovedtreneren føler at laget var godt forberedt inn mot matchen og sa før oppgjøret at selvtilliten i troppen var god. Etter kampen var han svært skuffet over at LSK fikk scoret fire mål, og sier at det blir hard jobbing i uken som kommer.
- Vi mister ballen i farlige situasjoner og det gir dem fortinn og muligheter de ikke skal få. Det er vanskelig å vinne fotballkamper når man slipper inn fire mål, informerer han. - Kampen bølger veldig frem og tilbake og det er sikkert morsomt for publikummet, men et mareritt for oss som driver med dette, avslutter hovedtreneren.
Laber stemning i garderoben
Andreas Landgren var svært skuffet i presserommet etter kamp. Han forklarer at dette var en kamp man på forhånd hadde et stort håp om å vinne, men begrunner tapet med for mange feil i eget forsvar og at man aldri kom inn i kampen slik guttane på forhånd hadde ønsket.
- Vi gjør mange personlige feil pluss at de får to lykketreff. Nå må vi sette oss ned å se på hva som gikk galt, avslutter Landgren.
En annen forsvarspiller er godt fornøyd med at han scoret, men skuffelsen over tapet er større enn gleden ved scoringen. Benjamin Dahl Hagen fikk gleden av å utligne til 2-2, men gleden ble dessverre kortvarig for back-kjempen.
- Det var veldig gøy med en scoring. Det var egentlig et innlegg til Tarik, men så sniker den seg inn og det var utrolig deilig, informerer han, før han legger til at det alltid er utrolig kjedelig å tape fotballkamper. Spesielt slik som denne, avslutter han.

