Visste du at...

Alex Valencia
Alex Valencia
... blir 31 år
om 19 dager
den 22. september 2010
Fødselsdato:
(* 22.09.1979)

Statistikk og info

Tabell og resultater
Terminliste
Tabellen
Form kurve
Resultatoversikt
Sesongstatistikk
Spillerstatistikk

Siste kommentarer

-En bra signering
Er det snakk om å eventuelt forlenge kontrakten etter endt sesong, eller har ik...
Wallace solgt til KA...
når det gjelder kvalitetspillere har de en tynn stall!og så bare gir de bort e...
Grasrotandelen
FFK får utbetalt 108.625 for perioden 1. mai til 31.8. 2010 Takk til alle som ...
Risholt signerer for...
jeg leste på fredrikstad blad at overgangen var blitt stoppet
Sett fredrikstadfk.n...
I uke 34 er vi fortsatt på 8. plass totalt og på top blant Adeccoligaklubbene....
Wallace solgt til KA...
christer haug? hvordan i huleste har FFK en tynn stall?
Wallace solgt til KA...
Typipsk slik som småklubber som oss er nøtt til og gjøre!ikke noe nytt det......

Prøv et av våre spilll

Ufo Rescue
Spilt antall ganger: 446
 
Little Quackers
Spilt antall ganger: 501
 
BALLZ!
Spilt antall ganger: 1013
 
Cold Fusiion v2
Spilt antall ganger: 917
 
All star
Spilt antall ganger: 1092
 

Fra bildearkivet

Wallace og Borges_23
K(vis)vik – FFK 2 uavgjort PDF Utskrift E-post
Skrevet av Jan Rafn   
mandag 08. februar 2010 23:32
kvisvik.jpg Årets første treningskamp for FFK2. Eneste forskjellen på denne kampen og tidligere juniorkamper var at denne gangen stod det FFK 2 på dommerkortet. Kampen foregikk sent mandag kveld på en glatt kunstgressbane i Halden. En ny arena for Raymond Kvisvik og en ganske stor kontrast i forhold til sesongen 2009. På motsatt banehalvdel denne gangen er det ingen tippeligaspillere, men en gjeng juniorspillere fra Fredrikstad.

En gjeng juniorspillere på starten av en karriere Raymond er i ferd med å synge de siste vers av. 

FFKs startoppstilling

Bjørn Erik Kristiansen
Erlend Thorvaldsen-Jacob Revheim-Ole Strømsborg-Daniel Mathiesen
Odilon Kashama- Zlatko Krcic-Eirik Laabak-Eirik Nergaard
Simen Rafn
Sabah Mukaber

Kampreferat

Allerede etter 15 sek kunne FFK tatt ledelsen. Odilon Kashama setter ballen 1 m over målet helt alene med Kviks sisteskanse. Odilon sklir i skuddøyeblikket og slike sjanser må du ta bedre vare på Odilon.

Etter en nesten sjokkartet start tar Kvik mer og mer over banespillet. Kampen foregår i et høyt tempo og en glatt bane medvirker i at det blir en del feilpasninger. Kvik får en del sjanser til å ta ledelsen, men en god firer bak klarer å holde målet rent. Spesielt Jacob Revheim og Ole Strømsborg har en god dag. Skudd over fra 2 m, heading i tverrligger og en hands på Kvisviks avslutning gjør at vi bare venter på et ledningsmål fra Haldenserne. I stedet så får FFK et par store sjanser på slutten av første omgang. Simen rafn river seg fint løs på midtbanen og avslutter med en suser i tverrliggeren. 3 m senere runder samme mann keeper og en Kvikforsvarer klarer med nød og neppe å avverge skuddet til corner. Med dette så ebber første omgang ut i 0-0. Raymond går målløs av banen og dukker ikke opp i andre omgang. Kvik stiller for dagen med et ganske godt lag, men mangler noen profiler, deriblandt tidligere FFK spillere Faton Hoti og Dardan Mehmeti. Men de stiller med Marius Krathe, Mats Olavesen og Raymond Kvisvik. I andre kommer også unggutten Gustav Holmes inn.

Et resultat FFk skal være mest fornøyd med.

I pausen foretar Even en del bytter. Ut går Simen Rafn, Sabah Mukaber og Erlend Thorvaldsen. Inn kommer Alban Krasniq, Juan ”Johnny”Andreassen og Simen Standerholen. Kvik foretar også et par bytter, noe som gjør at tempoet i kampen synker i forhold til første omgang.
Kvik tar mer og mer over banespillet og det er egentlig bare et tidsspørsmål før Kvik får sitt første mål.

0-1

Etter 10 min i andre omgang går Kvik opp i 1-0. Unggutten Kristoffer Sundt setter inn t langskudd fra 20 m nede i Bjørn Eriks venstre hjørne.
FFK foretar nok et spillerbytte og inn kommer Vetle Nilsen.

0-2

Kvik fortsetter å presse og etter 25 min i andre omgang går Kvik opp til 2-0. Det virker som respekten blant FFKs juniorspillere er større enn ønsket om å spille ballen. Det virker som om vi ikke helt har trua på dette. Spørsmålet er vel ganske enkelt: Hvor mye vinner Kvik med.
Bjørn Erik varter opp med to kjemperedninger og det er tilfeldig at det ikke står 4-0 til Kvik.
Men som så ofte før så kan ting snu fort i fotball. FFK foretar sitt siste bytte. Inn kommer 1 års guttespiller Håvard Åsheim. Og som ved et mirakel så begynner gutta å tro litt på egne ferdigheter.

1-2

 Det er spilt 37 min. Et gjennomspill til hurtigtoget Odilon Kashama gjør at Odilon plutselig er alene. Denne gangen gjør han ingen feil. Elegant rundes keeper og Odilon setter ballen i åpent mål.

2-2

Minuttet etter spiller Odilon elegant ut til Håvard Åsheim som med en nydelig pasning finner Eirik Nergård alene med keeper. Eirik gjør ingen feil og det står 2-2. Helt imot spillets gang, men sånn er engang fotball.
Herfra og ut så styrer FFK alt. Eirik Nergård er igjen alene med keeper og setter ballen i mål, men dommer blåser frispark imot Odilon som akkurat har vunnet en hodeduell. Tvilsomt fra vår posisjon, men kanskje rettferdig etter spillets gang. Helt på tampen av kampen blir derimot Simen Standerholden helt feilaktig avblåst for offside. Helt alene med keeper kunne Simen her blitt dagens helt, men dommeren ville ikke gi ham sjansen til dette.

Ofte husker man fotballkamper basert på de siste 10 minutter. Da kan man si at dagens forestilling var bra. Men denne gangen var 2-2 et resultat FFK er mer fornøyd med enn Kvik. Akkurat som Alta kunne si seg mest fornøyd med resultatet på fredag.

I dag fremhever Even Jacob Revheim og Ole Strømsborg. Solide i duellspillet og tett oppe i Kviks angrepsspillere var de strekt delaktig i at Kvik ikke fikk flere mål. Sabah Mukaber viser gode tendenser som spiss og kan bli en spiller som kan ta steget opp på A-lags nivå. Simen Rafn skaper mye med sin fart i den omgangen han spiller og er nær scoring i dag. Odilon er med sin fart en konstant trussel for ethvert forsvar. Fremheves må også Håvard Åsheim. Han kommer inn som høyreback når det er 15 min og gjør manns jobb. Klok i valgene og også med målgivende pasning. Gutten er akkurat fylt 15 år, men spiller med en klokskap mange eldre spillere bør missunne ham.

Dagens Even Juliussen sitat

 

Vi har ikke trua på egne ferdigheter i dag. Ikke før vi scorer 1-2 målet. Derfra og ut er laget totalt forvandlet.

feed0 Kommentarer

Skriv kommentar
 
 
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
mindre | større
 

security image
Skriv inn bokstavene ovenfor i tekstfeltet nedenfor


busy
Sist oppdatert ( mandag 08. februar 2010 23:35 )
 
< Forrige   Neste >

Anbefalt fra Facebook