Hans Erik Ramberg var regnet som et av Norges største talenter, og dro tidlig på proffeventyr til Ajax Amsterdam. En lei strekkskade gjorde at Kråkerøy-gutten vendte nesen hjemover igjen. Ramberg spilte 2 sesonger i FFK, før han tok veien til Tippeligaspill med Moss. En stygg kneskade så ut til å ha endt karrieren, men vinteren 2005 var Ramberg igjen friskmeldt. Til tross for det lange skadeavbrekket var det store fotballtalentet nok til å sikre kontrakt med moderklubben. Her har han gjort sine saker bra.
Han spiller bortimot fast på midtbanen til FFK, og scoret FFKs første mål i cupfinalen mot Sandefjord i 2006. Ramberg tegnet ny kontrakt med FFK, og blir å se i rødt og hvitt i alle fall ut 2009-sesongen.
I 2007 har han slitt med å få plass på FFKs midtbane, men ringreven Ramberg legger seg i trening for å ta utfordringene i en ny sesong med FFK i 2008.
Ramberg fikk en flott start på 2008-sesongen, fikk en lyskeskade, men kom tilbake.
I 2009 har Ramberg spilt både hengende spiss, kantspiller og på sentral midtbane. Han har hatt en god vårsesong i 2009.