Kunst for FFK
31.05.2012 - 19:37
At FFK betyr mye for mange i byen er udiskutabelt. Men noen ønsker å bidra ekstra for at klubben i våre hjerter skal få bedre vilkår.
Kunst for FFK
Kunstneren Fred Antohn Wangløkken og hans partner Rene Nøkleby kontaktet FFK med et ønske om å bidra i forhold til "Folkets spiller" prosjektet. Bedre kjent som "Jeg er med !"
Mange firmaer har bidratt , men ikke alle har mulighet til å gi de store summene. Dette ønsker Fred og Rene å gjøre noe med.Målet er å selge mellom 50-100 bilder, og dette vil kunne generere hele 200-300 000 kr til neste overgangsvindu. I tillegg til de 300 000 årets "Jeg er med ! " kampanje har bidratt til så vil dette være et meget godt bidrag.
Kunstneren
Fred Antohn Wangløkken har bodd i Fredrikstad i 18 år og er oppriktig glad i byen , og han er kjent som en kunstner med en god porsjon humor. Se en av hans bilder med tema kjærlighet her.
Humor er tema
Humor og FFK er også tema i hans billedserie som er spesiallaget for FFK. Bildene skal selges til næringslivet og til de privatpersoner som ønsker å pryde veggen med et av Antohn Wangløkkens mesterverk.
For mesterverk er dette, og de vil også kunne lokke frem humøret til de aller fleste, hvis du ikke er "Særping" da.
Dette er malerier som har en faktisk verdi og som forhåpentligvis også vil stige i pris etterhvert. Det er nemlig meningen at dette prosjektet skal vare frem til neste overgangsvind i slutten av August. Etter dette så er det i utgangspunket ikke meningen å produsere disse lenger.
Når man ser bildene vil de fleste tenke på kunstneren Marianne Aulie, men ifølge kunstneren så hadde han dette som tema lang tid før nevnte Aulie var på banen.
Firmaer er målgruppe.
De firmaene som ønsker det kan også få sin egen logo i bildet og dette vil garantert være et blikkfang som vil glede både ansatte og kunder.Selvfølgelig er det også mulig for privatpersoner å sikre seg et av disse gledesspredende kunstverkene.
I tiden som kommer vil firmaet Ad/Productdesign ta kontakt med firmaer i distriktet for å presentere sine fantastiske bilder. Bildene vil henge på Fredrikstad stadion i Værstesalen og kan beskues allerede på søndag mot Haugesund. Salget av bildene starter neste uke.
Ønsker du å vite mer om bildene eller rett og slett sikre deg et av mesterverkene så kontakt::
Kunstner Antohn Wangløkken: 47 62 69 13
Salg Fred Nøkleby : 92 22 27 38
Eller du kan sende en mail til artgalleryffk@yahoo.no

